Atelier Fleuriste

Chieri (TO), 2002 / 2008

Dach wykonany z gontu blaszanego Prestige Compact firmy Tegola Canadese

Projekt, który obejmuje generalny remont XIX-wiecznego murowanego domu i budowę nowego budynku w wewnętrznym ogrodzie, wynika z chęci silnego zaznaczenia obecności niezwykłego miejsca, w nieuporządkowanym kontekście miejskim, uwięzionego pomiędzy wspomnieniami wiejskiego miasteczka i niedawne interwencje budowlane. Program funkcjonalny przewiduje tworzenie przestrzeni wystawienniczych, handlowych, mieszkalnych i nieformalnych zaprojektowanych w sposób elastyczny, dopasowujący się do różnych potrzeb Zamawiającego. Interwencja podzielona jest na dwa elementy, bardzo odmienne formalnie, jeden pomyślany jako duży plac wizytowy przy Via Andezeno, drugi jako izolowany pawilon w ogrodzie otwartym dla publiczności, widoczny z ulicy poprzez przebłyski perspektywiczne.

Remont ceglanego budynku zakłada zachowanie części środkowej ze wszystkimi jej cechami charakterystycznymi: sklepionymi dachami, oknami, tynkiem i dekoracjami, natomiast po bokach odtworzono pierwotny kształt budynku z dużym, pełnej wysokości okno w stronę ulicy i opalizująca miedziana osłona w stronę dziedzińca. Przestrzeń wewnętrzna jest całkowicie otwarta i jest podzielona wokół dużej pustej przestrzeni o pełnej wysokości, poprzecinanej chodnikami i zaprojektowanej tak, aby pomieścić wielkogabarytowe instalacje i elementy oświetleniowe. System chłodzenia okna składa się z zasłony płynącej wody, która przekształca cały front budynku w prawdziwą monumentalną fontannę: ulica staje się w ten sposób kwadratem, przestrzenią publiczną odniesienia dla całego kontekstu urbanistycznego. Pawilon w ogrodzie składa się z przegubowej i płynnej bryły z tworzywa sztucznego, podniesionej nad ziemię dużymi betonowymi przegrodami i pokrytej połamaną ceglaną osłoną, która nadaje mu mocny materialny charakter.

Wreszcie ogród, w którym znajduje się ogólnodostępny parking obsługujący atelier, można zaaranżować tak, aby bezpośrednio skomunikował się z dużą pustką wewnątrz przestrzeni wystawienniczej i handlowej, poprzez otwieraną szklaną ścianę, stając się idealnym miejscem dla instalacji zewnętrznych i wydarzenia.

Szczegóły projektu: Pracownia Florystyczna i dom prywatny

Prace: 2002/2008

Temat główny: Idea Fiori di Marco Segantina

Projekt: ELASTICO SPA – Stefano Pujatti

Produkt

Funkcjonalność i design

Produkt

Prestige Compact Plus

PRESTIGE „zaprojektowany na całe życie” Gonty PRESTIGE z wykończeniem miedzianym to produkt flagowy Tegola Canadese – wyjątkowe gonty, obecne na rynku od ponad 30 lat, które na przestrzeni lat przyniosły ogromną satysfakcję firmie i jej klientom, dzięki wielu dachom, które powstały na całym świecie świat. Miedź była stosowana w pokryciach dachowych od najdawniejszych czasów ze względu na swoje nieodłączne właściwości i wyjątkową atrakcyjność wizualną, jaką wnosi do dachów i budynków – będąc żywym metalem, z biegiem czasu zmienia kolor w wyniku utleniania i zmienia się z jasnego, błyszczącego kolor na matowe, ciemniejsze i ostatecznie na „miedzianozieloną”, przy jednoczesnym zachowaniu swojej jakości i wydajności. Przez lata Tegola Canadese niestrudzenie pracowała nad unowocześnieniem swoich gontów we wszystkich elementach składowych, aby dostarczać produkty o coraz większej wydajności. PRESTIGE COMPACT PLUS to wypróbowany i przetestowany gont metalowy dostępny w formacie Compact z dużym arkuszem w połączeniu z osłoną spoiny gontu, co podkreśla jego nowoczesny wygląd – teraz posiada blachę miedzianą „PLUS” o grubości 100 mikronów, co oznacza wzrost o 43% grubość, która zapewnia wyższą jakość wykończenia, niezrównaną atrakcyjność wizualną i długotrwałą hydroizolację dachów we wszystkich środowiskach!

Odkryj produkt

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

Wypełnij formularz, aby poprosić o informacje