Kosciół San Francesco di Sales w Rzymie

Rzym 2003/2005

dach wykonany z gontu metalowego Prestige Compact firmy Tegola Canadese

Elementem charakterystycznym tego kościoła, rzucającym się w oczy od razu, jest znaczne przykrycie, które rozciąga się nad nim i płynnie go otula, jakby miało objąć i chronić zgromadzone zgromadzenie. Wystający dach kończy się ostro, ale potem rozszerza i rozciąga, tworząc gościnne i przyjazne miejsce na uroczystości. Ogólnym rezultatem projektu jest zaskakujące pokrycie dachowe o niezwykle ciekawej fakturze, która splata innowację i tradycję: dlatego zdecydowano się na zastosowanie innowacyjnego z technologicznego punktu widzenia pokrycia dachowego, gontu miedzianego Prestige Compact firmy Kanadyjskie płytki i materiał taki jak miedź, którego człowiek używał od wieków do budowy budynków, których przeznaczeniem było przetrwać lata. Kolejnym elementem budzącym duże zainteresowanie jest wykorzystanie światła: jest ono mistrzowsko wykorzystywane zarówno w postaci światła naturalnego wpadającego przez wiele otworów, jak i światła sztucznego, specjalnie zaprojektowanego i skonfigurowanego tak, aby lepiej zarysować przestrzenie wewnętrzne i być widocznym z zewnątrz. poza. Nawet układ – regularny ośmiokąt – jest efektem autorskiego pomysłu, który skupiał się na nadaniu zgromadzeniu centralnej pozycji jako głównego bohatera wraz z celebransem. Materiały konstrukcyjne użyte do konstrukcji składają się z dwóch różnych elementów: żelbetu dla wszystkich części pionowych z drewna klejonego warstwowo; miedź na pokrycie dachu. Kolorem dominującym zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz jest biały; można to znaleźć zarówno na tynku zewnętrznym, jak i na gładkim betonie wnętrza. Szkło w drzwiach i oknach w dolnych obszarach jest również białe, w osprzęcie zastosowano ciemnoniebieskie, a w oknach u góry przezroczyste niebieskie. Wszystko to kontrastuje z ciepłą tonacją laminowanego drewna i miedzi na dachu, tj. materiały szeroko stosowane w tradycji, a tutaj zreinterpretowane w kościele, co stanowi połączenie tradycji i innowacji.

Szczegóły projektu: Kościół

Prace: 2003 – 2005

Projekt: Arch. Lucrezio Carbonara, Arch. Paolo Dattero, Arch. Alfredo Re/Studio Dattero; Re – Rome

Dach: mocna marka charakteryzująca się innowacyjnością i tradycją.

Cechą charakterystyczną tego budynku jest pokrycie dachu rozciągające się nad budynkiem oraz wybór projektu zastosowania gontu miedzianego Prestige Compact firmy Tegola Canadese. Świadczy to o wyrafinowaniu tego dzieła, innowacyjnego z technologicznego punktu widzenia, przy wykorzystaniu materiału, jakim jest miedź, używanego przez człowieka od wieków w budynkach, które mają trwać długo. Gont miedziany Prestige Compact jest wszechstronny i dobrze dopasowuje się do każdego nachylenia lub krzywizny pokrycia dachowego, a efektem końcowym jest dach charakteryzujący się szczególną fakturą i cieszący się dużym zainteresowaniem. W fasadzie głównej kościoła powtórzono wysunięte gzymsy wznoszące się nad portalem wejściowym, nad którymi znajduje się konstrukcja dachowa zakończona ostrołukiem; zestaw balansów i powtórzeń, które stają się zaproszeniem do wejścia. Jako całość budynek sakralny staje się bardzo silnym znakiem architektonicznym, który wznosi się, aby przyjmować i chronić wiernych.

Produkt

Funkcjonalność i design

Produkt

Prestige Compact Plus

PRESTIGE „zaprojektowany na całe życie” Gonty PRESTIGE z wykończeniem miedzianym to produkt flagowy Tegola Canadese – wyjątkowe gonty, obecne na rynku od ponad 30 lat, które na przestrzeni lat przyniosły ogromną satysfakcję firmie i jej klientom, dzięki wielu dachom, które powstały na całym świecie świat. Miedź była stosowana w pokryciach dachowych od najdawniejszych czasów ze względu na swoje nieodłączne właściwości i wyjątkową atrakcyjność wizualną, jaką wnosi do dachów i budynków – będąc żywym metalem, z biegiem czasu zmienia kolor w wyniku utleniania i zmienia się z jasnego, błyszczącego kolor na matowe, ciemniejsze i ostatecznie na „miedzianozieloną”, przy jednoczesnym zachowaniu swojej jakości i wydajności. Przez lata Tegola Canadese niestrudzenie pracowała nad unowocześnieniem swoich gontów we wszystkich elementach składowych, aby dostarczać produkty o coraz większej wydajności. PRESTIGE COMPACT PLUS to wypróbowany i przetestowany gont metalowy dostępny w formacie Compact z dużym arkuszem w połączeniu z osłoną spoiny gontu, co podkreśla jego nowoczesny wygląd – teraz posiada blachę miedzianą „PLUS” o grubości 100 mikronów, co oznacza wzrost o 43% grubość, która zapewnia wyższą jakość wykończenia, niezrównaną atrakcyjność wizualną i długotrwałą hydroizolację dachów we wszystkich środowiskach!

Odkryj produkt

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

Wypełnij formularz, aby poprosić o informacje